Kim demiş gelinlik bir kez kullanılır diye?


Yazın vazgeçilmezlerinden biri de hepimizin bildiği gibi düğünler…Kiraz gibi, karpuz gibi, parmak arası terlik gibi bir şey; tatlı, ferahlatıcı, şık ya da rahat olduklarını düşünüp mutlaka bulaşıyoruz, bütün kış hasretle bekliyoruz ama karpuz kabak çıkabiliyor, parmak arası terlik koca ayaklarımıza düşündüğümüz kadar yakışmıyor ve günün sonunda hepsi Ekim geldi mi hayatımızdan çıkıp gidiyor!

Benim de yaz düğünlerine daha sempati ile yaklaştığım bir dönemim vardı. Ancak yaş 35’e gelince, birbirinin kopyası 250 düğüne katılınca ve bunların çoğu ne yazık ki boşanma ile sonuçlanınca insan ister istemez konseptten biraz soğuyor. Bilmiyorum size de oluyor mu ancak ben artık düğünlerde sürekli bir deja vu ve tuhaf bir sorgulama halinde geziyorum. Bu giriş müziğini bir önceki düğünde de duymadım mı, meze tabağı yine aynı değil mi, gösterecek daha çok şey olmasına rağmen neden cenaze evlerinde slide show oynatılmıyor, bu kızcağız geçen hafta aynı gelinlik ve topuzla evlenmemiş miydi? Neyse, evli ya da evlenmeyi düşünen arkadaşları gücendirmeyelim, muhakkak ki bunun yolunda gideni, keyiflisi ve hüsranla sonuçlanmayanı da var, siz yine beni davet edin, altınımızı alır, gereğini yaparız.

Evililğe bayılsanız da karşı da olsanız çoğumuzun hemfikir olduğu bir konu ise gelinlikler. Evet çok güzelleri oluyor, evet bir günlüğüne de olsa kadınların prenses gibi hissetme duygusu mutlaka tatmin edilmeli..vs ancak tüm bunlara rağmen genel kanı haklı olarak gelinliğin “bir kere kullanılacak” bir şey olduğu yönünde. Şimdi ne kadar yanıldığımızı gösteren bir kitap ve blogdan bahsetmek istiyorum; www.myexwifesweddingdress.com isimli blog ve “101 uses for my ex-wife’s wedding dress” isimli kitap tüm algıyı değiştiriyor.

Kevin Cotter, 12 yıllık evliliğinin bittiğini karısının tüm eşyaları toplayıp evden gitmek üzere olduğunu görünce anlayan bir adamcağız. Kadın geriye bir tek gelinliğini bırakıyor, Kevin “bununla ben ne yapacağım?” deyince okkalı bir küfürle yapabilecekleri konusuda ilham veriyor. Kevin da tavsiyeye uyuyor ve bir adam eski karısının gelinliği ile neler yapabilir kafa yormaya başlıyor. Arkadaşları ve akrabalarının da araya girmesi ile ortaya bir sürü dehşet fikir çıkıyor. Toplamda 120den fazla kullanım alanı buluyorlar, ancak Kevin bunların 101 tanesini kitabına taşımayı seçiyor.

Fikirlerin arasında ne yok ki? Kutusunu ayaklarını uzatıp dinleneceğin bir masa olarak kullanabilirsin, gelinlikten ise araba güneşliği, peçete, duş perdesi, piknik örtüsü, baş kısmına Darth Vader maskesi ekleyerek dehşet bir korkuluk ve daha neler neler yapabilirsin, aklın durur (videoya bir göz atmakta fayda var). Kitap ve blog çok ama çok eğlenceli, fotoğraflar bir harika ve fikir, duyduğum en muhteşem intikam alma yolu.

Eski eş, Kevin’nin bu kadar meşhur olacağını bilse yine de onu boşar mıydı bilemiyorum ama gelinliğinin bu kadar maymun edileceğini bilse bence kesinlikle arkada bırakmazdı!

Reklamlar

aychaist hakkında

Born and lives in İstanbul, writes short stories and publishes them in Turkish literary journals. Blog is mainly about stories and books but covers other personal interests too.

Temmuz 22, 2012 tarihinde Hayat, Kitap, İnsanlık Hali içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: