Bana sarılır mısın lütfen?


Yine Amerikalıların enteresan bir girişimi ile karşı karşıyayız, Sarılma Partileri!!!

Misyonlarını şu şekilde özetliyorlar: insan dediğin dokunmatik bir canlıdır, sırf ilgi, şefkat ve sevgi amaçlı dokunmak ve dokunulmak ister, işte bu en temel ihtiyacı karşılamak için bir araya geliyoruz…

Evet, girişimin ismi kesinlikle grup seksi çağrıştırıyor, onlar da bunun farkında olmalı ki tanıtımlarında en az otuzbeş kez konunun seks ile alakası olmadığını vurgulamışlar. Hatta iddialarına göre dokunmayı seksle o kadar özleştirmiş durumdayız ki dokunmaktan ve dokunulmaktan korkar hale gelmişiz. Olayın iki bacağı var, ya herhangi bir dokunmanın seks ile sonuçlanmasından ya da sonuçlanmamasından korkuyoruz!

Bir grup insan düzenli olarak pijamaları ile bir araya geliyor ve bol bol birbirlerine sarılıyorlar. Tabii ki bir sürü kural, gözetmen var, hatta sertifikalı eğitmenler anladığım kadarıyla başınızda bekliyor ki bir kaza olmasın. Olay Amerika dışına da yayılmaya başlamış, Kanada, İngiltere, Danimarka, İsveç, Avustralya ve Güney Afrika’da da benzer partilere katılabilir ya da ev sahipliği yapabilirsiniz.

Gazozunuza ilaç atma niyeti olmayan, size sadece şefkat göstermek isteyen (ya da ilk başta böyle görünen!) insanlarla bir araya gelmek, bol bol dokunmak ve dokunulmak istemez miyiz? Hiçbir beklenti, kötü niyet ve hayalkırıklığı olmadan birilerinden sevgi görmek fena mı olur? Olmaz herhalde ama normal hayatlarını süren bireylerin bu işlevi seve seve yerine getirecek sevgilisi, karısı/kocası, çocuğu, komşusu hatta bir kedisinin bile olmaması beni hüzünlendirdi. Tanıdığım insanlarla sevgi yumağı olmayı her zaman için tanımadığım insanlarla sarmaş dolaş olmaya tercih ederim. 

Kolları bize sarılmak için Türkiye’ye kadar uzanır mı? İçinde bulunduğumuz ortamda zor gibi. Sanırım artık önce Diyanet’e sormamız gerekecek, bakalım bize ödünç verilen bedenlerle tanımadıklarımıza sarılabiliyor muyuz!

Daha detaylı bilgi ve gelecek program için www.cuddleparty.com adresine bakın, olur da yolunuz bu ülkelerden birine düşer ve böyle bir partiyi deneyimlerseniz lütfen izlenimlerinizi paylaşın.

Herkese bol sarılmalı günler diliyorum…

 

 

 

Reklamlar

aychaist hakkında

Born and lives in İstanbul, writes short stories and publishes them in Turkish literary journals. Blog is mainly about stories and books but covers other personal interests too.

Haziran 5, 2012 tarihinde Hayat, İnsanlık Hali içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: